prodotti-di-bellezza4

جدیدترین اخبار

برای اطلاع از جدیدترین اخبار ، مطالب مفید در حوزه سلامت پوست و مو ، قرعه کشی ها و فستیوالها؛ شماره همراه یا آدرس ایمیل خود را به کمک کادر پایین این صفحه برای ما ارسال دارید.

همکاری با روژی
ارتقاء سلامت جامعه
سلامتی پوست با تغذیه مناسب یا پوستی شفاف با تغذیه ( رژیم غذایی ) سالم - وبلاگ روژی
سلامتی پوست با تغذیه مناسب یا پوستی شفاف با تغذیه ( رژیم غذایی ) سالم - وبلاگ روژی

 

مراقبت از سلامتی و شفافیت پوست با تغذیه صحیح : 

باور بسیاری از افراد این است که برای داشتن پوستی درخشان  حتما نیاز به عمل های جراحی سخت و پر هزینه است در حالی که داشتن برنامه ­ی غذایی مناسب، داشتن رژیم غذایی انحصاری مثلا برای دو روز در هفته، مصرف مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان، پرهیز از استفاده از لوازم آرایش و محصولات مراقبتی غیراستاندارد، دوری از استرس و فشارهای روانی و.... تاثیرات معجزه آسایی  در پوست شما دارد. این ها مواردی است که بسیاری از سلبریتی ها و ستاره های عرصه­ی سینما و  هنر نیز از تاثیرات آن آگاهند. پس اگر روزی از مقابل آنجلینا جولی عبور کردید و با وجود سن بالا از پوست زیبای او متعجب شدید، مطمئن باشید که عمل های جراحی پرمخاطره ای صورت نگرفته است. خیلی ساده است. یکی از همین رازهای  زیبایی پوست، داشتن تغذیه ­ی مناسب است.

برای داشتن پوستی درخشان باور بسیاری از افراد این است که حتما نیاز به عمل های جراحی مخاطره آمیز و پر هزینه است در حالی که داشتن و رعایت یک برنامه ­ی غذایی مناسب ؛ حاوی مواد آنتی اکسیدان در کنار پرهیز از استفاده مواد و لوازم آرایشی و محصولات مراقبتی غیر استاندارد و برعکس استفاده از محصولات روشن کننده مرغوب ، توآم با دوری از استرس ،  تأثیرات معجزه آسایی در شفافیت و سلامت پوست شما دارد. این ها مواردی است که بسیاری از سلبریتی ها و ستاره های عرصه­ی سینما و  هنر نیز از تاثیرات آن آگاهند. پس اگر روزی از مقابل آنجلینا جولی عبور کردید و با وجود سن بالا از پوست زیبای او متعجب شدید، مطمئن باشید که عمل های جراحی پرمخاطره ای صورت نگرفته است. بلکه رعایت موارد ساده ای نظیر تغذیه سالم غنی از مواد آنتی اکسیدان ، دوری از فشارهای روحی و استفاده مرتب از محصولات مراقبتی مرغوب و باکیفیت است.

 

رژیم غذایی مناسب برای زیبایی پوست صورت

برای اینکه بدانید برای داشتن پوستی جوان، شاداب، صاف و لطیف چه باید کرد، باید در قدم اول بدانید که بدون اصلاح رژیم غذایی و ترک عادت های غذایی غلط، هیچ راهکاری نمی تواند به صورت قطعی و دائمی سلامت پوستتان را تضمین کند. در اینجا قصد داریم رژیم غذایی ای را به شما معرفی کنیم که سلامت پوست شما را تا حد زیادی برطرف می کند.

برای داشتن پوستی جوان، شاداب، صاف و لطیف در قدم اول بدانید که بدون اصلاح رژیم غذایی و ترک عادت های غذایی غلط؛ راهکاری دیگر نمی تواند به صورت دائمی سلامت پوست صورتتان را تضمین کند. در اینجا قصد داریم رژیم غذایی ای را به شما معرفی کنیم که سلامت پوست شما را تا حد زیادی تأمین می کند:

 

 

تا می توانید آب بنوشید:

از آنجایی که میزان چروک پوست با مقدار رطوبت پوست شما ارتباط تنگاتنگ دارد، بنابراین تصیه می کنیم حتما روزانه 6 تا 8 لیوان آب بنوشید. بدیهیست که منظور ما از مایعات، نوشابه و قهوه نیست، چرا که این مایعات حاوی کافئین و ادرار آور هستند..

میزان چروک های پوست بطور مستقیم با میزان رطوبت پوست شما ارتباط تنگاتنگ دارد، بنابراین توصیه می کنیم حتما روزانه 6 تا 8 لیوان آب بنوشید. بدیهی است که منظور ما از مایعات، نوشابه و قهوه نیست، چرا که این مایعات حاوی کافئین و ادرار آور هستند..

 

معجزه ی مصرف میوه ها و سبزیجات تازه را فراموش نکنید:

سالهاست از نظر علمی اثبات شده است که میوه ها و سبزی جات تازه از پیری زودرس پوست جلوگیری می کنند  چرا که حاوی آنتی اکسیدان های بسیاری هستند و این امر از تخریب سلول ها جلوگیری می کند. توجه داشته باشید که تا حد امکان میوه و سبزی را خام یا نیم پز استفاده کنید. در غیر این صورت حرارت و فریزر کردن این مواد غذایی از خاصیت آنی اکسیدانی آن­ها می کاهد.  مصرف جوانه­ی گندم و سایر جوانه­ها را جدی بگیرید.

سالهاست از نظر علمی اثبات شده است که میوه ها و سبزی جات تازه از پیری زودرس پوست جلوگیری می کنند  چرا که حاوی آنتی اکسیدان های بسیاری هستند و این امر از تخریب سلول ها جلوگیری می کند. توجه داشته باشید که تا حد امکان میوه و سبزی را خام یا نیم پز استفاده کنید. در غیر این صورت حرارت و فریز کردن این مواد غذایی از خاصیت آنتی اکسیدانی آن­ها می کاهد. همینطور مصرف جوانه­ی گندم و سایر جوانه­ها را جدی بگیرید.

 

از مصرف ویتامین­ها به ویژه A و  Eو C غافل نشوید:

 مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین A  از جمله: هویج، سیب زمینی شیرین، کلم پیچ ، کلم بروکلی، اسفناج و انواع سبزیجات را در برنامه­ی غذایی خود جای دهید. گوجه فرنگی دارای ویتامین   A و حاوی فیبر بالایی است که به رشد سلول های پوست کمک می کند.

ویتامین E که در خشکبار، آجیل و دانه هایی مانند فندق و بادام وجود دارد، در کنار ویتامین   C
که به تقویت سیستم ایمنی بدن و تولید کلاژن برای  شادابی  پوست کمک می­کند،  پیشنهاد همیشگی متخصصان تغذیعه است. مواد غذایی حاوی کولاژن مانند: کلم بروکلی، طالبی و چای سیاه را نیز در رژیم غذایی خود قرار دهید تا معجزه­ی تغذیه­­ی سالم را بیشتر مشاهده کنید..

نوشیدنی های الکی و سیگار دشمن پوست: از نوشیدن مشروبات الکلی و سیگار کشیدن خودداری کنید و به جای آن از نوشیدنیهای طبیعی که به راحتی در منزل و هرجایی در دسترس هستند استفاده کنید.

ویتامین E که در خشکبار، آجیل و دانه هایی مانند فندق و بادام وجود دارد، در کنار ویتامین    C
که به تقویت سیستم ایمنی بدن و تولید کلاژن برای  شادابی  پوست کمک می­کند،  پیشنهاد همیشگی متخصصان تغذیه است. مواد غذایی حاوی کلاژن مانند: کلم بروکلی، طالبی و چای سیاه را نیز در رژیم غذایی خود قرار دهید تا معجزه­ی تغذیه­­ی سالم را بیشتر مشاهده کنید..

در کنار تغذیه مورد اشاره از محصولات مراقبتی مرغوب حاوی ویتامین­ها به A و  E و C  نیز بصورت روزانه استفاده کنید تا رضایتان از پوستی که دارید دوچندان شود.

 

لطفاً لطفاً و خواهشاً از نوشیدن مشروبات الکلی و کشیدن سیگار خودداری کنید و به جای آن از نوشیدنیهای طبیعی که به راحتی در منزل و هرجایی در دسترس هستند استفاده کنید.

 

تغییر شیوه های طبخ غذا:

حرارت، خواص طبیعی و آنتی اكسیدان های موجود در غذا را كاهش می دهد و رادیكال های آزاد موجود را افزایش می دهد. در نتیجه مقدار آنتی اكسیدان كمتر و رادیكال­های آزاد بیشتری دریافت می كنیم كه عامل اصلی پیری پوست است. سعی کنید مصرف غذاهای پخته و سرخ شده را به مقدار زیاد و به مدت طولانی کاهش دهید و لذت استفاده از مواد خام و نیم پز را به یک عادت روزانه تبدیل کنید.

رادیكال های آزاد که به علل مختلف در پوست و بدن ایجاد می شود عامل تخریب کننده سلامت هستند ، مواد حاوی آنتی اکسیدان می توانند به خنثی سازی و کنترل این رادیکالهای آزاد کمک شایانی بکنند؛ از طرفی حرارت دادن زیاد مواد غذایی؛ خواص طبیعی و آنتی اكسیدان های موجود در مواد غذایی را كاهش می دهد ؛ در نتیجه رادیكال های آزاد موجود به نحو موثر خنثی و کنترل نمی شوند. همانطور که ملاحظه می کنید ما با حرارت دادن بیش از حد مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان : مقدار آنتی اكسیدان كمتر دریافت می كنیم و رادیكال­های آزاد بیشتری در بدن و پوست به فعالیت تخریبی خود ادامه می دهند ؛ شایان توجه است که فعالیت رادیکالهای آزاد عامل اصلی پیری پوست و حتی پیری زود رس است. بنابراین تا می توانید از مصرف غذاهای سرخ شده یا غذاهایی که با حرارت زیاد و طولانی طبخ می شوند اجتناب کنید و در عوض از غذاهایی که در طبخ آنها نیاز به حرارت دیدن زیاد نیست یا بصورت نیم پز خورده می شوند، استفاده کنید و سعی کنید تغذیه از چنین غذاهایی را بصورت یک عادت برای تبدیل کنید.

 

معجزه ی امگا۳:

طبق تحقیقات انجام شده اسیدهای چرب امگا ۳، خاصیت ضد التهابی دارند وبه پوست شما حالت براق و خوشایندی می دهد. امگا ۳ در موادی مانند انواع ماهی ها که حاوی روغنی هستند که باعث تقویت پوست می شوند. تخم کتان و گردو نیز برای سلامتی پوست بسیار موثر هستند. علاوه بر امگا ۳لازم است اسیدهای چرب دیگری را نیز در رژیم غذایی خود جای دهید مانند: روغن گل پامچال، روغن گل گاوزبان که به درخشندگی پوست و ناخن بسیار کمک می کند.

طبق تحقیقات انجام شده کلیه اسیدهای چرب منجمله اسید چرب امگا ۳، خاصیت ضد التهابی دارند ، این اسیدهای چرب به پوست شما حالت براق و خوشایندی می دهد. این اسیدهای چرب ضروری برای حفظ سلامت و شادابی بیشتر پوست؛ در انواع ماهی ها ، تخم کتان ،  گردو ، روغن گل پامچال ، روغن گل گاوزبان یافت می شوند ، بنابراین با مقید کردن خود به استفاده از این مواد غذایی به حفظ سلامتی و تقویت و درخشندگی پوست و حتی ناخن های خود کمک کنید.

تغییر میزان کالری در برنامه­ی غذایی روزانه 

اگر چه افزایش سن و گاها ژنتیک افراد به صورت طبیعی میزان چروك های پوست را بیشتر می کند، اما فراموش نکنید تغییرات پی در پی وزن و لاغر کردن های مداوم، چربی بدن را  تحلیل می دهد و باعث می شود پوست جمع تر شده و در نتیجه چروك­های پوست افزایش می یابد. اگر تصمیم دارید وزن خود را کاهش دهید، دقت کنید زیر نظر مشاور و متخصص علوم تغذیه رژیم  خود را شروع کنید، چرا که افزایش و کاهش مداوم وزن، به غیر از پوست، برای كل بدن آسیب رسان است.

اگر چه نوع ژنتیک افراد در میزان عمق و شکل چین و چروک پوست افراد موثرند و افزایش سن نیز به صورت طبیعی میزان چین و چروك های پوست را بیشتر می کند، اما فراموش نکنید تغییرات پی در پی وزن و لاغر کردن های مداوم، چربی بدن را  تحلیل می دهد و باعث می شود پوست جمع تر شده و در نتیجه چروك­های پوست افزایش می یابد. اگر تصمیم دارید وزن خود را کاهش دهید، دقت کنید زیر نظر یک مشاور یا متخصص علوم تغذیه و رژیم درمانی ، چنین تصمیمی را عملی کنید، چرا که افزایش و کاهش مداوم وزن، به غیر از پوست، برای كل بدن نیز آسیب رسان است.

 

استفاده از ماسک های طبیعی:

ماسک های حاوی مواد طبیعی و میوه های تازه  مانند خیار یکی از راه­های اساسی در زیبایی پوست شماست. به علاوه در صافی و درخشندگی پوست صورت نیز نقش پررنگی دارند. این میوه ها با داشتن مقدار قابل توجه آب طبیعی، باعث جوان تر شدن پوست می شوند. اگرچه لازم است گاهی از ماسک ها و محصولات مراقبتی نیز تحت نظر پزشک استفاده کنید که در فواصل قبلی به آن اشاره شده است.

استفاده از ماسک های حاوی مواد طبیعی و میوه های تازه ؛ مانند خیار یکی از راه­های خوب در زیبایی پوست شماست. به علاوه در صافی و درخشندگی پوست صورت نیز نقش دارند. این میوه ها با داشتن مقدار قابل توجه آب طبیعی، باعث باطراوت شدن پوست می شوند. اما آنچه بیش از ماسک ها می تواند برای پوست شما مفید و موثر واقع شود استفاده مرتب از محصولات مراقبتی مرغوب تحت نظر یک مشاور یا پزشک است.

دوری از فشارها و استرس ها:

 علاوه بر اصلاح برنامه­ی غذایی و تغذیه از منابع ویتامین، مصرف خوراکی های حاوی ویتامین C  که از عوامل کاهش استرس است را در دستور کار خود قرار دهید.  چرا که ضروریست از هر موضوعی که باعث افزایش استرس و افسردگی در جسم و روح شما می شود دوری کنید تا از سبک زندگی سالم برخوردار شوید.

علاوه بر اصلاح برنامه­ی غذایی و عادت به تغذیه از منابع حاوی آنتی اکسیدان و ویتامین ها ؛  لطفا مصرف خوراکی های حاوی ویتامین C  که از عوامل کاهش دهنده سطح استرس هستند را در برنامه غذایی خود داشته باشید.  چرا که ضروریست از هر موضوعی که باعث افزایش استرس و افسردگی در جسم و روح شما می شود دوری کنید تا با عادت دادن خود به یک #سبک_زندگی_سالم ، از سلامتی در ابعاد مختلف برخوردار شوید.

 

جوان تر بمانیم

براي حفظ جوانی و سفتي پوست  لازم است تنها کمی برای پوست خود وقت بگذاریم و سال­ها از داشتن پوستی سالم لذا ببریم. حقيقت اين است كه  اگرچه  محصولات مراقبتی مانند كرم‌هاي ضدچروك در حفظ جوانی پوست نقش مهمي دارند اما به به تنهایی کافی نیستند، زيرا با افزایش سن و ورود به دهه­ی سوم زندگی ، كلاژن و بافت ارتجاعي پوست نرم و انعطاف‌پذير به تدريج از بين مي‌روند. در نتيجه سطح  پوست نازك و چروك­های ناشی از آن بیشتر مي‌شود. براي جلوگيري از روند تغییر پوست و ترميم كلاژن و بافت ارتجاعي پوست، لازم است به پوست خود اهمیت دهیم و علاوه بر آن تحت مشاوره­ی متخصصان پوست از توصیه های لازم حتی برای خرید محصولات آرایشی و مراقبتی، استفاده کنیم. همه­ی ما می دانیم داشتن پوستی شاداب تصادفی نیست. مصرف ترکیبی از ویتامین ها و ریزمغذی های ضروری برای تعادل پوست، کمک خود شما به شماست.پس توصیه های بهداشتی و مراقبتی را جدی بگیرید.

 

براي حفظ جوانی ، سفتي و قوام پوست نا گزیر باید به پوست خود اهمیت بدهیم ، تنها در اینصورت است که می توانیم در تمام دوران زندگی خود از داشتن پوستی سالم ، باطراوت و جذاب لذت ببریم. برای این مهم اول باید بدانیم : با افزایش سن و ورود به دهه­ی سوم زندگی ، كلاژن و الاستین ( بافت ارتجاعي پوست که سبب نرمی و انعطاف‌پذيری پوست می شود) به تدريج در لایه های پوست از بين مي‌روند. در نتيجه سطح  پوست نازك و چروك­های ناشی از آن بیشتر مي‌شود. براي جبران و ممانعت از این روند طبیعی تغییر ساختار پوست و ترميم كلاژن و بافت ارتجاعي آن ( الاستین) ، لازم است به پوست خود بهاء دهیم و از سرم-قطره ها و محصولاتی که این نقصان و کمبود طبیعی در گذر عمر را به نحو ایده آلی برطرف و جبران می کنند استفاده کنیم.

یک چیز را همیشه به یادداشته باشید ؛ داشتن پوست همیشه جذاب و شاداب هرگز تصادفی نیست ، پس توصیه های بهداشتی و مراقبتی منتشر شده از مراجع معتبر را جدی بگیرید و به آنها عمل کنید تا همواره از سلامتی و پوستی جوان و شاداب لذت ببرید.

 

 

 

بازگشت به صفحه قبل
نزديك ترين داروخانه

نزدیک ترین داروخانه و محل عرضه به شما که در آن جا می توانید محصولات Rougj را خریداری نمایید

عضویت در خبرنامه
در صورتی که مایل به دریافت اطلاعات مفید و یا شرکت در قرعه کشی های روژی می باشید، شماره همراه و یا ایمیل خود را وارد و ارسال نمایید.
loading
  کلیه حقوق این وب سایت مربوط به شرکت روژینیک پاسارگارد می باشد.