prodotti-di-bellezza4

جدیدترین اخبار

برای اطلاع از جدیدترین اخبار ، مطالب مفید در حوزه سلامت پوست و مو ، قرعه کشی ها و فستیوالها؛ شماره همراه یا آدرس ایمیل خود را به کمک کادر پایین این صفحه برای ما ارسال دارید.

همکاری با روژی
ارتقاء سلامت جامعه
کرم ضد آفتاب چیست و استفاده از آن چه تاثیراتی بر روی پوست صورت دارد - وبلاگ روژی
کرم ضد آفتاب چیست و استفاده از آن چه تاثیراتی بر روی پوست صورت دارد - وبلاگ روژی

آیا استفاده  از ضدآفتاب الزامی است؟

امواج خورشید گاه به شکل خطرناکی سلامت پوست را به خطر می اندازند. درصد زیادی از پیری و چروک های پوست بر اثر نور خورشید به وجود می آیند. از همین رو افرادی که به صورت روزانه از ضدآفتابی با حداقل اس پی اف 30 استفاده می کنند، کمتر در معرض خطر پیری پوست قرار خواهند گرفت. علاوه بر این آفتاب سوختگی  با درصد کم نیز ممکن است خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.. بنابراین لازم است در  صورت قرار گرفتن در نور خورشید، همیشه کرم ضدآفتاب بر روی پوست خود داشته باشید. این نوع از مراقبت پوست تنها مختص بزرگسالان نیست و حتی کودکان زیر 6 ماه نیز نباید در مقابل نور خورشید قرار بگیرند. چون  مکانیسم محافظتی پوست آنها عملکرد کافی را ندارد و پوست کودکان هر کرم ضد آفتابی را به راحتی جذب می کند.

اشعه ماورابنفش و عوارض ناشی از آن

در یک نگاه کلی دلیل ضرورت استفاده از ضدآفتاب ها، محافظت بدن در برابر اشعه ماوراءبنفش و نور خورشید است چرا که تاثیرات مخرب زیادی دارد، تاثیراتی از جمله: آفتاب سوختگی، لکه‌های پوستی ،انواع بیماری های پوستی و...که ضرورت استفاده از این کرم ها را بیشتر تایید می کند .این اشعه‌ها بر اساس تفاوت طول موج انواع مختلفی دارند. مثلا اشعه «یو وی آ» و «یو وی بی» . اشعه یو وی آ باعث ایجاد سوختگی در ناحیه پوست می‌شود و احتمال ابتلا به انواع سرطان های پوستی از جمله: سرطان سلول سنگفرشی، سلول پایه ای و ملانوم و پیری زودرس پوست را  افزایش می دهد. پس چطور کرم ضد آفتاب از ما در برابر این اشعه ها مراقبت می‌کند؟

اس پی اف چیست؟

کرم های ضد آفتاب دریک چیز مشترک اند و آن توانایی آنها در محافظت پوست در برابر نور خورشید، جلوگیری از آفتاب سوختگی یا همان اس پی اف (SPF) است. در واقع این قابلیت کرم های ضدآفتاب، مقاومت و محافظت انواع  کرم های ضد آفتاب را مورد سنجش قرار می دهد.

 

چه زمان هایی از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم؟

اشعه های نورخورشید تاثیر زیادی در پیری زودرس پوست و ابتلا به سرطان پوست دارند. برای پیشگیری از عواقب آن و جلوگیری از مشکلات پوستی مانند کک و مک، چین و چروک ها، لک های پوستی، سرطان پوست و... در طول روز استفاده  از کرم ضد آفتاب ضروری است. این کرم ها صرفا برای  کاربرد در تابستان و روزهای گرم و آفتابی نیست بلکه در همه فصل ها و حتی روزهای ابری و بارانی هم باید از این کرم ها برای محافظت از پوست استفاده کنیم.

انواع ضدآفتاب ها:

انواع کرم ضدآفتاب با خاصیت پوشانندگی عبارتند از: محافظت کننده‌های فیزیکی باعث بازتاب اشعه خورشید می شود و مانند مانعی فیزیکی عمل می‌کند. برای مثال غریق نجات ها را با دماغ‌های سفیدشان به خاطر آورید و به پوشانندگی این کرم‌ها پی می برید. به طور کلی استفاده از این کرم هابه دلیل مشاهده بر روی پوست، ساه نیست. محافظت کننده‌های شیمیایی: این نوع از محافظ های پوست، نور خورشید را جذب کرده و تاثیر محافظت کنندگی آنها زودتر از محافظت کننده‌های فیزیکی تحلیل رفته و از بین می رود. چراکه قدرت جذب آن‌ها بالاتر است و بر روی پوست نیز شفاف تر هستند. بدیهی است که پوست افراد به بعضی از مواد شیمیایی موجود در این کرم‌های ضدافتاب، آلرژی دارد.

قرار گرفتن در مقابل نور خورشید چه عوارضی دارد؟

مشاهده علایم  پیری زودرس

درصد زیادی از پیری پوست بر اثر نور خورشید ایجاد می شود. برای حفظ زیبایی و تازگی پوست خود، دقت کنید که همیشه از ضدآفتاب استفاده و به صورت مرتب در طول روز تجدید کنید.

قرار گرفتن در معرض خطرات پوستی

 افرادی که بدون داشتن ضدآفتاب یا یک لایه ی محافظتی در مقابل نور خورشید قرار می گیرند، خود را در معرض خطرات متعددی قرار می دهند. شاید باور آن سخت است اما حتی درصد کمی از آفتاب سوختگی در بلندمدت، خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. بنابراین هیچ وقت بدون داشتن ضدآفتاب مقابل نور خورشیدقرار نگیرید.

افزایش احتمال ایجاد لک ها، کک و مک و سوختگی پوست

کرم های ضد آفتاب با داشتن فرمول متناسب با پوست، مانع ایجاد بسیاری از لک ها، کک و مک و جوش های پوستی می شود. بدیهی است که اساس روش های درمانی پوست استفاده از کرم ضدآفتاب است.

افزایش ریسک ابتلا به سرطان پوست

تحقیقات نشان می دهد افراد زیر 50 سال که از کودکی از ضدآفتاب ها برای مراقبت از پوست خود استفاده کرده اند، از پوست خود رضایت بیشتری نیز دارند. چراکه به سلامت پوست خود اهمیت بیشتری داده اند. استفاده مداوم از ضد آفتاب ها با اس پی اف های مختلف احتمال ابتلا به انواع سرطان پوست مخصوصا سرطان ملانوما را کاهش می دهد. این سرطان که بدترین نوع سرطان پوست است و بیشتر خانم های 20 تا ۳۰ سال را تهدید می کند، به تنهایی برای مصرف روزانه و تجدیدپذیر این کرم ها کافیست.

افزایش خطرات برنزه کردن پوست

برنزه کردن پوست از علاقمندی های بسیاری از افراد به ویژه جوان ها و خانمها است. بهتر است بدانید برنزه کردن پوست بدون خطر و عوارض نیست و آسیب های زیادی پوست شما را تهدید می کند. در اینجاست که شما می توانید با تجویز پزشک و استفاده از ضدآفتاب های مناسب می توانید میزان خطرات ناشی از برنزه شدن پوست را کاهش دهید.

افزایش آلودگی های ناشی از استفاده از لوازم آرایش

امروزه کرم های ضدآفتاب جدا از پوشانندگی و محافظت در مقابل اشعه خورشید، کمک می کنند تا جایگزین مناسبی برای لوازم آرایش باشند. چرا که بسیاری از محصولات آرایشی در ترکیب با نورخورشید و ایجاد عرق در پوست و ... باعث آلودگی های جدی در پوست می شوند. کرم های ضدآفتاب رنگی سالهاست که توانسته اند جایگزین انواع کرم پودرها شوند.

عبور کردن راحت نور خورشید حتی با پوشیدن لباس های آستین بلند

پوشیدن یک لباس پوشیده و آستین بلند به تنهایی برای محافظت در مقابل اشعه خورشید کافی نیست. اشعه های مضر آفتاب حتی از پارچه های ضخیم هم عبور می کنند، به ویژه اگر پارچه ای خیس باشد.. پس ضروریست در هنگام آفتاب گرفتن، در زیر لباس خود از لایه ای ضدآفتاب برای پوست خود استفاده کنید.

چگونه ضدآفتاب بزنیم؟

 حالا که با دلایل کاربرد ضدآفتاب آشنا شده اید، باید با کاربرد صحیح و مناسب ضدآفتاب ها آشنا شوید. در ابتدا کرمی استاندارد و تا حد امکان با مشورت پزشک و متخصصان پوست انتخاب کنید. همیشه این ضدآفتاب را همراه خود داشته باشید و آن را بخشی از رویه ی روزانه خود قرار دهید. قبل از استفاده از ضدآفتاب ها حتما پوست خود را بشویید. به علاوه نیم ساعت قبل از خروج از منزل از ضدآفتاب استفاده کنید. دقت کنید ضدآفتاب های دارای SPF مناسب را خریداری کنید. ضدآفتاب شما باید از هردو اشعه های UVA و UVB محافظت کند. در آخر ضدآفتاب را با ملایمت بر روی پوست خود بمالید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بازگشت به صفحه قبل
نزديك ترين داروخانه

نزدیک ترین داروخانه و محل عرضه به شما که در آن جا می توانید محصولات Rougj را خریداری نمایید

عضویت در خبرنامه
در صورتی که مایل به دریافت اطلاعات مفید و یا شرکت در قرعه کشی های روژی می باشید، شماره همراه و یا ایمیل خود را وارد و ارسال نمایید.
loading
  کلیه حقوق این وب سایت مربوط به شرکت روژینیک پاسارگارد می باشد.